Bahçeşehir Okulları

 • bahcesehir-okullari

  Samsun Bahçeşehir Okulları


  Türkiye genelinde 20 ilkögretim, 10 lise ve 44 anaokulu bulunan Bahçeşehir Koleji Samsun şubesi Hasköy Mahallemizde 10 bin m2 alan üzerine inşa edildi.
 • bahcesehir-okullari

  Teknolojik Alt Yapı


  Teknolojiyi sınıflarda verimli olarak kullanıyoruz. Geleceği parlak nesilleri yetiştiriyoruz.
 • bahcesehir-okullari

  Bilim ve Sanat


  Yerinde eğitim, etkin eğitim yerleri Bahçeşehir Okullarında
(0362) 431 8000 - 0 (362) 431 9000
19 Mayıs Blv. No:16 Ulugazi, 19 Mayıs Blv. No:16,
kurumsal@bahcesehir.k12.tr
http://www.bahcesehir.k12.tr/

Okulumuz Hakkında;

1994 yılında, Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde eğitime başlayan Bahçeşehir Okulları, yarım asra yakındır eğitim alanında faaliyet gösteren, eğitimden kazandığını eğitime yatıran büyük bir eğitim kurumu olan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ailesinin parçasıdır. Bahçeşehir Okullarının geçmişi, 47 yılı aşkındır üniversiteye hazırlıkta ilklere imza atmış köklü bir eğitim kurumu olan Uğur Dershanelerine dayanır. İlk derslerini 26 Kasım 1968’te Laleli şubesinde vermeye başlayan Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin her köşesine eğitim hizmeti götürerek yüzbinlerce öğrencinin sınavlara hazırlanmasını sağladı. Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her köşesine ulaştırmak misyonuyla hareket eden Bahçeşehir Okulları kurulduğu 1994 yılından itibaren Türkiye’ye öncülük eden eğitim modelleri uygulamaya başladı. Elde edilen başarılar sonrasında İstanbul’da ve Türkiye genelinde şubeler açmaya başlandı. Bahçeşehir Okulları Türkiye çapında büyümeye ve kaliteli eğitimi ülkemizin her köşesine taşımaya devam ederken Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının parçası olarak 1998’te Bahçeşehir Üniversitesi kurulmuştur. Bugün Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ardından bir Türk yatırımcının yurtdışında kurduğu ilk üniversite olan BAU International University Washington D.C., Alman kanunlarına göre kurulmuş ilk Türk-Alman üniversitesi olan BAU International Berlin ve BAU International University Batum’un faaliyete geçmesiyle Bahçeşehir ailesi giderek büyümüş, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları anaokulundan üniversiteye eğitim veren uluslararası bir eğitim ağı niteliğine kavuşmuştur. Bu büyük eğitim ağının parçası olan ve bugün Türkiye genelinde 69 kampüs, 141 okulda, 25.000’in üzerinde öğrenciye hizmet veren Bahçeşehir Okulları, 1994’ten bu yana yabancı dil eğitiminde fark yaratan uygulamaları ve dünyaya örnek oluşturan eğitim modelleriyle Türkiye’de dünya standartlarında, çağdaş ve kaliteli eğitime öncülük etmektedir.
Başarılarımız;

* Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi Integra 3646 takımı 12 – 13 Mart’ta New York’ta düzenlenen robotik turnuvası FIRST Robotics Competition’da Şampiyonluk Ödülü’nü kazandı
* Yüzmede 42 Türkiye Rekoru
* Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisemiz, 44. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nda, kendi bölgesi içinde en fazla projesi kabul alan okul oldu.
* Bu Benim Eserim' Yarışma Birinciliği
* Satrancın Yıldızı Bahçeşehir Kolejinde. Dünya Satranç Şampiyonası Yıldızlar Bölümü birincisiyiz.


Sponsorlu Bağlantılar

Haritada Okulumuz;